Dopak wprowadził do swojej oferty pickery Alfa Robot, przeznaczone do automatycznego odbioru wlewków i detali z wtryskarek. Pneumatyczne pickery serii Phoenix z ramieniem obrotowym to uniwersalne roboty, współpracujące z wtryskarkami różnych producentów w zakresie sił zwarcia od 30 do 300 ton. Urządzenia stanowią odpowiedź polskiego dostawcy na oczekiwania rynku na precyzyjne i dobrej jakości roboty, odpowiednie do każdego budżetu.

Pickery są optymalnym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni i niskich hal produkcyjnych. Posiadają menu oraz pełną dokumentację w języku polskim. Dodatkową zaletą jest wsparcie serwisowe i szybko dostępne części zamienne w magazynie Dopak.

Automatyzacja produkcji przy wykorzystaniu pickerów serii Phoenix oznacza wiele korzyści:

– zwiększenie wydajności i produktywności,

– poprawa jakości pracy oraz wzrost standaryzacji i powtarzalności procesów,

– łatwa i bezpieczna obsługa.

Bardzo się cieszymy, że pickery Alfa Robot powiększyły naszą ofertę w zakresie rozwiązań do automatyki procesu wtrysku. Planujemy dalej rozwijać współpracę z producentem, ponieważ zależy nam na kompleksowej ofercie, która pozwoli zaspokoić potrzeby klientów również w segmencie niskobudżetowym. Klienci często pytają o wsparcie posprzedażowe w zakresie serwisu urządzeń z rynku azjatyckiego. Pragnę zapewnić, że jako profesjonalny dystrybutor gwarantujemy szybki dostęp do części zamiennych, a nasz serwis wykonuje naprawy pickerów, które wprowadzamy na rynek powiedziała Ilona Bazgan, dyrektor sprzedaży w Dopak

 

Alfa Robot to firma należąca do Alfa Industries, która od 1988 r. dostarcza rozwiązania do automatyki przemysłowej. Alfa Robot specjalizuje się w produkcji robotów do wtryskarek. Jest jednym z wiodących dostawców urządzeń do automatyzacji na świecie, z własnym centrum badań technologii i inżynierii. W fabrykach w Dongguan i Suzhou o łącznej powierzchni 160 000 m2 zatrudnia 800 pracowników. Z urządzeń Alfa Robot korzysta ponad 10 000 klientów, w tym wiele globalnych, renomowanych firm przemysłowych na całym świecie.

Czytaj więcej o pickerach Alfa Robot