O nas

Doświadczenie i profesjonalizm

Firma Dopak to doświadczony dostawca wtryskarek i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, obecny na polskim rynku od 1996 r. Silna pozycja firmy Dopak jest wynikiem dużego zaangażowania zespołu, ciągłego rozwoju oraz indywidualnego podejścia do klienta.

W ofercie firmy znajdują się wtryskarki (hydrauliczne, elektryczne i hybrydowe), urządzenia peryferyjne, roboty, centralne systemy podawania i suszenia, rozdmuchiwarki, systemy chłodzenia, linie do recyklingu i systemy monitoringu danych produkcyjnych (MES).

Poznaj nasze produkty

Szeroka oferta i sprawdzone rozwiązania

Dopak oferuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne renomowanych producentów maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. KraussMaffei, Digicolor, ONI, Neue Herbold, BBM, MO.DI.TEC, ProSeS, Virginio Nastri, Weima. Wtryskarki i urządzenia oferowane przez Dopak znajdują zastosowanie u klientów wielu branż, m.in. motoryzacyjnej, elektrycznej i elektronicznej, opakowaniowej, sprzętu RTV i AGD, budowlanej, ogrodniczej, medycznej i wielu innych.

Elastyczność
i nieustanny rozwój

Satysfakcja klienta oraz wysoka jakość świadczonych usług to dla nas najwyższe priorytety, dlatego też stale poszerzamy wiedzę w zakresie innowacyjnych technologii formowania wtryskowego i wzbogacamy ofertę produktową o najnowocześniejsze rozwiązania dla przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Od projektu wtryskowni po wdrożenie produkcji

Firma Dopak oferuje zarówno wsparcie przy usprawnianiu i rozbudowie parku maszynowego, jak również zapewnia kompleksowe wdrożenie całego procesu technologicznego u klienta.

Współpraca z nami rozpoczyna się często od doradztwa i projektowania, poprzez sprzedaż całych linii technologicznych wraz z instalacją i uruchomieniem, aż po serwis. Poprzez mobilną sieć serwisową w całej Polsce zapewniamy wsparcie serwisowe do maszyn wtryskowych i urządzeń peryferyjnych również po okresie gwarancji, w tym m.in. przeglądy techniczne i okresowe, naprawy maszyn, diagnostykę i usuwanie usterek oraz remonty.

Maszyny i usługi
z jednej ręki

Prowadzimy sprzedaż części zamiennych oraz usługi szkoleniowe w zakresie obsługi, konserwacji i programowania maszyn. W sklepie internetowy e-shop.dopak.pl natomiast, klienci mogą zakupić dodatkowo szeroką gamę produktów niezbędnych w obsłudze procesów produkcyjnych, m.in.: części zamienne do maszyn, środki chemiczne do konserwacji i czyszczenia form wtryskowych, oleje, sorbenty oraz wyposażenie obiektów przemysłowych.

Poznaj ofertę eshop.dopak.pl
Laboratorium-Dopak

Centrum
Badawczo-Rozwojowe

Od 2022 r. Dopak realizuje również działalność badawczo-rozwojową, której celem jest prowadzenie projektów edukacyjnych oraz technologicznego opracowywania nowych produktów i ulepszania już istniejących wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową. W centrum realizuje szeroki pakiet usług dla branży tworzyw sztucznych, które dopełniają dotychczasową ofertę firmy.

Od szkoleń po pilotażowe serie i druk 3D

Usługi szkoleniowe realizowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowe są dedykowane operatorom i ustawiaczom maszyn, pracownikom utrzymania ruchu, technologom, inżynierom procesu czy jakości. Doradzamy jak programować wtryskarki, optymalizować proces wtrysku oraz dobierać i ustawić idealne parametry procesu. Umożliwiamy także wytworzenie wyrobów testowych i pilotażowych na zaawansowanych liniach automatycznych o sile zwarcia od 500 do 5500 kN. Dostępna jest również możliwość wykonania prototypu i części zamiennych w technologii druku 3D.

Zobacz kalendarium szkoleń

Laboratorium i wsparcie technologiczne

W laboratorium Centrum Badawczo-Rozwojowym natomiast prowadzimy badania właściwości fizykochemicznych tworzyw oraz gotowych wyrobów, umożliwiających prawidłowe opracowanie technologii wytwarzania i maksymalizacji wydajności procesu oraz zapewnienia jakości. Definiujemy parametry technologiczne wpływające na proces wtrysku. Opracowujemy wytyczne dla technologii wytwarzania.