Licencjonowany kurs technologiczny – prawo jazdy na wtryskarkę to jedyne w Polsce szkolenia prowadzone na licencji Schulungszentrum für Spritzgießtechnik, znanej niemieckiej firmy szkoleniowej z 40-letnim doświadczeniem, która edukuje największych producentów detali z tworzyw sztucznych na całym świecie. Precyzyjnie opracowany program szkoleniowy pozwala zdobyć kompleksową wiedzę w dziedzinie formowania wtryskowego przydatną przetwórcom tworzyw sztucznych bez względu na markę wtryskarek obecnych w ich parku maszynowym.

Harmonogram szkoleń przewiduje 5 poziomów nauczania, zakończonych egzaminem. Kursy dedykowane są zarówno pracownikom na co dzień obsługującym maszyny, inżynierom procesu wtrysku, kontrolerom jakości, technologom, jak również pracownikom narzędziowni, utrzymania ruchu, projektantom form i detali, czy działom sprzedaży.

Szkolenia nastawione są na zdobycie praktycznych umiejętności, które pozwolą zoptymalizować proces wtrysku na maszynie dowolnej marki w taki sposób, aby uzyskać wysoką jakość wypraski i ograniczyć brakowość do minimum. Podczas kursów uczestniczy, nabywają wiedzę, jak skrócić czas cyklu, przy zachowaniu tej samej objętości wypraski i ograniczyć niepotrzebne zużycie energii. Uczą jak zwiększać produktywność i wydajność w procesach eksploatacji wtryskarek, czy wreszcie identyfikacji przyczyn powstawania wad wyprasek i sposobów ich przeciwdziałania.

Wiedza, którą podczas kursów zdobywają uczestnicy oznacza wiele korzyści dla firm, w postaci wzrostu efektywności produkcji i realnych zysków, poprzez oszczędności energii, surowca i lepszą optymalizację procesu.

Jak wynika z doświadczeń producentów detali z tworzyw sztucznych, z którymi na co dzień współpracujemy powodem wielu problemów i przestojów produkcyjnych jest brak umiejętności i wiedzy pracowników produkcyjnych w zakresie obsługi maszyn. Wielu poważnym awariom oraz wadom wyprasek można w porę przeciwdziałać. Przeszkolona kadra pracowników produkcyjnych – operatorów, ustawiaczy i inżynierów to gwarancja prawidłowej eksploatacji maszyny oraz obsługi, która przy wykorzystaniu technologicznych możliwości urządzenia zapewni jak najkrótszy czas cyklu i wysoką jakość wyrobu. Jak wynika z naszego doświadczenia i wiedzy każdą maszynę wtryskową, bez względu na markę można ustawić w taki sposób, aby ograniczyć brakowość do minimum oraz wyeliminować niepotrzebne straty energii elektrycznej. Gromadzoną przez lata wiedzą dzielimy się na naszych szkoleniach – mówi Magdalena Kazimierczuk, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Dopak.

Szkolenia odbywają się w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Dopak we Wrocławiu, znajdującym się w dogodnej lokalizacji – w pobliżu autostrady A4 i AOW.

Centrum wyposażone jest w zaawansowane linie automatyczne z wtryskarkami hydraulicznymi i elektrycznymi wraz z robotami i urządzeniami peryferyjnymi.

Czytaj więcej o Licencjonowanym kursie technologicznym – prawo jazdy na wtryskarkę.