15 października 2021 r. gościliśmy znakomite autorytety z polskiego środowiska naukowego oraz niemiecką delegację uczestniczącą w XIV Polsko-Saksońskim Forum Biznesu 2021. W spotkaniu wzięli udział m.in. prof. Lothar Kroll z TU Chemnitz, prof. dr hab. inż. Edward Chlebus z Politechniki Wrocławskiej, dr hab. inż. Anna Król z Politechniki Opolskiej, dr hab. inż. Marek Jałbrzykowski z Politechniki Białostockiej, prof. dr hab. inż. Marek Bieliński oraz dr hab. inż. Dariusz Sykutera z Politechniki Bydgoskiej.

Głównym celem spotkania było nawiązanie współpracy i transfer wiedzy z organizacji naukowo-badawczych do świata biznesu i branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Goście mieli okazję jako pierwsi zobaczyć Centrum Badawczo-Rozwojowe Dopak, które jest znaczącym krokiem milowym w historii firmy. Centrum szkoleniowe będące połączeniem technicznej wiedzy i specjalistycznej bazy sprzętowej to element dopełniający ofertę firmy, obok kompleksowej realizacji linii produkcyjnych w zakresie tworzyw sztucznych, automatyzacji i cyfryzacji procesów technologicznych i produkcyjnych Industry 4.0.

W ramach swojego Centrum Badawczo-Rozwojowego, Dopak będzie dzielił się wiedzą i nowościami technologicznymi, służył pomocą w opracowaniu technologii wytwarzania i doborze parametrów technologicznych, w celu osiągnięciu maksymalnej wydajności oraz zapewnieniu najwyższej jakości wyrobów.