Można to w łatwy sposób osiągnąć wykorzystując urządzenia dwóch naszych dostawców KraussMaffei i ONI Temperiertechnik Rhytemper. Dzięki nim poprawimy wydajność energetyczną maszyn wtryskowych, ograniczymy ślad węglowy i wygenerujemy spore oszczędności dzięki racjonalnemu gospodarowaniu zasobami.

 

Maty izolacyjne EcoPac od KraussMaffei

Są to termoizolacyjne maty układu plastyfikacyjnego, które pozwalają na oszczędność energii cieplnej przy ogrzewaniu cylindra ślimaka.  Krótki czas nagrzewania i doskonały stopnień izolacji ciepła wpływają na niższe zapotrzebowanie na moc grzewczą, co przekłada się na oszczędność energii elektrycznej w ciągu całego roku.

Minimalizowanie emisji ciepła sprzyja nie tylko komfortowi pracy i bezpieczeństwu pracowników obsługujących maszynę, ale również stabilności temperatury niezależnie od warunków otoczenia.

 

Korzyści z zastosowania mat EcoPack:

– czas nagrzewania skrócony o ok. 30 %,

– wysoka stabilność uplastyczniania granulatu,

– mniejsze zużycie energii elektrycznej podczas ogrzewania tworzywa o 20-40 %, w zależności od przetwarzanego tworzywa. Analiza ekonomiczna wykazała, że inwestycja w maty zwraca się średnio w ciągu 1,5 roku.

Maty izolacyjne są dostępne dla wszystkich rozmiarów jednostek wtryskowych. Montaż, demontaż i czyszczenie są bardzo proste.

 

FlexControl RHYTEMPER®

FlexControl firmy ONI Temperiertechnik Rhytemper jest to samodzielnie optymalizujący się i wieloobwodowy systemem regulacji temperatury. Automatycznie i szybko odprowadza ciepło z formy w każdym obiegu, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem.

Ta opatentowana technologia:
– pozwala skrócić czas cyklu o 18% do nawet 40%, w zależności od sposobu produkcji,

– odczuwalnie redukuje koszty energii grzewczej,

– poprawia jakość wyprasek w obszarze skurczu wtórnego,

–  gwarantuje najwyższą i powtarzalną jakość wyrobów przez cały czas produkcji.

Rozwiązanie opiera się na absorpcji energii cieplnej z każdego kanału w formie, gdzie temperatura jest regulowana. System zawiera czujniki temperatury i przepływu medium zapewniając dokładność i niezmienność parametrów. W trakcie produkcji dane są stale monitorowanie i jeśli to konieczne, następuje selektywne dostosowanie regulacji temperatury i przepływu medium do wymagań. Zapewnia to jednolitą i optymalną jakość w trakcie produkcji od pierwszego do ostatniego detalu.

Tradycyjne systemy kontroli temperatury zużywają niepotrzebnie dużo energii ze względu na zmieniającą się pracę ogrzewania/chłodzenia wynikającą z odchylenia systemu. FlexControl RHYTEMPER® odczuwalnie redukuje koszty energii grzewczej. Oszczędność energii polega na wykorzystaniu ciepła odpadowego z tworzyw sztucznych.

 

W sytuacji dodatkowych pytań prosimy o kontakt z działem handlowych naszej firmy. Dopak jest generalnym przedstawicielem KraussMaffei i ONI w Polsce.